Sportmasszázs
A sportmasszázs hazánkban az egyik legelterjedtebb, nyugati hagyományokon alapuló masszázsfajta. Fogásai leginkább a svédmasszázséhoz hasonlítanak, bár annál jóval erőteljesebb és intenzívebbek. Erős, dörzsölő, gyúró, ütögető masszázsfogásai hatékony megoldás a mélyizomzat fellazítására és a feszültségmentesítésre.
A megfelelő tónusú, laza izomzat könnyebben, gyorsabban regenerálódik, nagyobb terhelésre képes, ezért nagymértékben hozzájárul a sportolók sikereihez. Csak az elsavasodott, kötött izmok hajlamosak a sérülésre, mert elvesztették rugalmasságukat.
Akinek volt már sportsérülése, az tudja igazán, milyen veszteség a sok kihagyott edzés, és mennyi munka a korábbi állapot visszanyerése. A rendszeres sportmasszázzsal a sérülések megelőzhetőek. Ilyen problémával nem csak a sportolók küzdenek. A mozgás hiánya, az ülő munka és a stressz ugyanolyan feszülést, merevséget eredményez. A stressz a külvilág ingereire adott egyik válaszreakciónk, amely azonnal feszültséget okoz izomzatunkban. Ez mutatja, milyen mértékben befolyásolják testünket, egészségünket a szellemi történések. Ám ez fordítva is igaz. Akit rendszeresen kezelnek sportmasszázzsal, annak szelleme is nyugodt és rugalmas marad. Izmaink állapota hűen tükrözi szellemünk, gondolkodásmódunk állapotát.
A sporttevékenység előtti masszázs célja az izmok felszabadítása, ami után az izmok ellenállóbbak, terhelhetőbbek és erősebbek lesznek. A sport utáni masszázs célja izmaink regenerálása. A megterhelt szövetekből a salakanyagok kihajtása a cél. Az izmokat a szív felé gyúrva eltávolíthatjuk a tejsavat, ami az izomlázat okozza.
A sportmasszázs fontos kiegészítője az izomlazító krémek, a bemelegítő gélek. Ezeknek a krémeknek a testbe gyúrása fokozza az izmok oxigénellátását, javítja a vérkeringést. Ezek a jó minőségű, speciális krémek erősen emelik a masszázs hatásfokát.
Általánosan igaz, hogy a sportmasszázs csillapítja a merev izmok fájdalmait és segít megszüntetni a kimerültséget. Gyorsítja a sérülések utáni regenerálódást, csökkenti az izmok duzzanatait. Nagymértékben hozzájárul a test méregtelenítéséhez, relaxálja a testet és szellemet.
A sportmasszázst igénybe vehetjük rendszeresen, de egy-egy alkalommal is nagy segítséget nyújthat izmaink tehermentesítéséhez. A masszázs időtartama általában nem hosszabb 60 percnél, utána mindig fogyasszunk sok folyadékot.
A sportmasszázs javallott:
- intenzív sportolóknak
- fizikai munkát végző embereknek
- mozgásszegény életmódot élőknek a lemerevedett izmok fellazítására
- mindenkinek, aki egészségét fenn szeretné tartani vagy visszakapni azt.
A sportmasszázs ellenjavallatai:
- lázas állapotokban,
- fertőző (bőr) betegségeknél,
- visszér problémáknál és mélyvénás trombózis esetében,
- akut reumatikus és egyéb gyulladások során,
- friss traumatikus sérüléseknél,
- vérzékenység fennállásakor,
- daganatos megbetegedések esetében,
- menstruáció első két napja alatt,
- várandósság idején.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
Oktatás
- kineziológus
- Bach virágterapeuta
- yumeiho masszőr