Léböjt
A böjt évszázadok óta több vallás rendszeres rituáléja közé tartozik, ám a XX. század elején több neves orvos és természetgyógyász fejlesztett ki olyan komplett böjtölési módszert, amely azóta is népszerű és elterjedt világszerte. A léböjtök célja a bélrendszer kitisztítása, a szervezetben felhalmozódott salakanyagok kiürítése és a regeneráló, öngyógyító folyamatok beindítása, támogatása.
A böjt alatt saját akaratunkból lemondunk a szilárd ételek fogyasztásáról és az élvezeti szerekről. Vigyázat – a böjt nem éhezést jelent, aki koplal és éhezik, az nem böjtöl!
A böjt célja
- Elsősorban, hogy kiürítsük azokat az anyagokat, amelyek rontják az anyagcserét, az immunrendszer aktivitását és az egyes szervek kiegyensúlyozott, egészséges működését, blokkolják a sejtek regenerációs folyamatait.
- Energiával töltsük fel a szervezetet, leküzdjük a ránk nehezedő ólmos fáradtságot.
- Enyhítsünk, megfékezzünk vagy akár meg is szűntessünk mindenféle tünetet, ami már egy ideje rontja közérzetünket, teljesítőképességünket, erőnlétünket.
- Megelőzni sok-sok panasz, betegség kialakulását.
- Szellemileg, lelkileg és testileg is fittebbé váljunk.
- Megszépüljünk, felfrissüljön és letisztuljon a bőrünk.
- Megszabaduljunk a szervezetünkben felhalmozott feleslegtől (pl. kilók, zsír, cukor, húgysav..)
A böjt nélkülözhetetlen kiegészítői
A bőséges folyadékbevitel: gyógyteák, hígított gyümölcs- és zöldséglevek, ásványvíz vagyis kalória és energiaszegény természetes italok.
A kiválasztás serkentése: sok folyadékkal, izzasztókúrákkal, masszázsokkal, sporttal, légző gyakorlatokkal, bőrápolással, májtisztítással.
A mozgás és a pihenés megfelelő arányban: rendszeresen kell tornázni az izmok védelme céljából, és sok időt kell alvással, relaxációval, meditációval tölteni a szellemi- és lelkierő táplálása, feltöltése miatt.
Visszavonulás: az információáradatot le kell csökkenteni (nincs tévézés, rádiózás, nyilvános szórakozó helyeken történő időtöltés...), kicsit vissza kell otthon - és ha lehet -, a munkahelyen is vonulni, teret és időt kell teremteni a lelki töltekezésre.
A felsorolt elemekből egyiket sem tanácsos kihagyni, mert a böjt hatásfokát csökkentheti. Törekednünk kell arra, hogy legalább az első hármat maradéktalanul tudjuk teljesíteni, az utolsót pedig mindenkinek lehetőségeihez mérten. Legideálisabb az lenne, ha szabadságot lehetne kivenni erre az időszakra, sőt esetleg elmehetnénk olyan helyre, ahol minden a nyugalmunkat, regenerálódásunkat szolgálja. Szerencsére hazánkban is egyre több hotelben lehet szervezett léböjtkúrán részt venni, itt természetesen egyéb más kiegészítő kezeléseket és szolgáltatásokat (masszázsok, szauna, uszoda, relaxáció...) is igénybe vehetünk.
Mikor kezdjünk böjtölni?
- Állandó fáradékonyság, levertség, koncentrációs képesség csökkenése, memória romlása, alvászavarok esetén.
- Visszatérő fertőzéseknél, gyulladásoknál és meghűléseknél.
- Emésztési zavarok, puffadás, székrekedés, pépes széklet esetén, hasmenés és székrekedés váltakozásakor.
- Gyakori testsúlyingadozás, elhízás során.
- Vérnyomás-ingadozáskor, magas vérnyomáskor.
- Rendszeres fejfájásnál, migrénnél.
- Bőrpanaszoknál: ekcéma, akné, allergiás kiütések.
- Töredező, fénytelen, zsírosodó haj esetén.
- Allergiás betegségeknél.
- Ízületi panaszoknál: gyulladás.
- Magas vérzsírok, vércukor, rossz májfunkciós értékek esetén.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
Oktatás
- yumeiho masszőr
- asztrológus
- grafológus