Mandulagyulladás
A mandulák gyulladása a torok oldalsó és a garat hátsó falánál elhelyezkedő nyirokmirigyek betegsége. Nyirokmirigyek testünk különböző részein találhatók, és a szervezet fertőzések elleni védekező rendszerének részét képezik. Ha baktériumok vagy vírusok támadják meg a szervezetet, a nyirokmirigyek védekeznek ellenük először. Csapdába ejtik őket (eközben megduzzadnak és begyulladnak), hogy megakadályozzák elszaporodásukat. A torokgyulladás leginkább gyermekeknél fordul elő, akiknél gyakran megismétlődhet a vírus-, illetve baktériumtámadás.
Tünetek:
- Torokfájás, nyeléskor fájdalom, étvágytalanság.
- Láz, hidegrázás.
- Az oldalsó torokmandulák duzzadtak, pirosak, felszínükön bemélyedések, esetleg gennycsapok (tüszők) láthatók. A garat hátsó falán piros duzzanatok, esetenként kisebb fehér foltok is jelentkezhetnek.
- A nyak oldalsó részének megdagadása (amit más nyirokmirigyek okoznak).
Esetleges komplikációk:
- Lehetséges szövődmények
- Tüszős mandulagyulladás.
- A fertőzés átterjedése más testrészekre, különösen a szívre és a vesékre. Ritkán tályogképződés.
Kiváltó okok:
- A mandulák baktérium- vagy vírusfertőzése.
Mit tehet Ön:
- Enyhítse a torokfájást hideg italokkal, fagylalttal, joghurttal, meleg, sós vizes gargarizálással, szájöblítőkkel, illetve fertőtlenítő hatású cukorkákkal!
- Szedjen lázcsillapítót vagy egyszerű fájdalomcsillapítót!
- Forduljon orvoshoz, ha állapota nem javul egy-két napon belül!
Forrás - egeszsegkalauz.hu
Mandulagyulladás: nem tudok, vagy nem vagyok többé hajlandó valamit lenyelni, értetlenség vesz körül, feladatom, hogy egyediségemet kifejezésre juttassam
A mandulagyulladás esetén agresszív harc alakul ki a testi világ bejáratánál. A test szűk kapujánál a kórokozók felingerlik testünk védekező csapatait.
A mandulagyulladás több ok miatt is kialakulhat.
Egyrészt azt az érzetet kelti, hogy valami nyomasztó dolog, amit le kell nyelnem, megfertőz engem. Ezért megpróbáljuk lezárni magunkat a külvilág előtt, nem akarjuk újra lenyelni, „elfogadni” az adott dolgot. „Egy erős, heveny és mind ez idáig elfojtott konfliktusról van szó, mely hirtelen életre kel bennem.”
Másrészt akkor alakul ki, ha az ember mondani szeretne valamit, de képtelen rá, nem meri megtenni és lenyeli mondanivalóját. A mandulák itt filterként működnek: a károsat elnyelik, de mint minden filter egyszer ez is megtelik.
Ha az ember a belülről megnyilvánuló dolgait negatívnak értékeli, és ezért nyeli le mondanivalóját, az is belobbanthatja manduláit.
„Begyulladhatnak a mandulák akkor is, ha az ember úgy érzi, értetlenség veszi körül, s valami szükségeset nem mond ki, hiszen szubjektíve úgysem lenne semmi értelme.”
Ami a feladatunk
Feladatunk abban áll, hogy önnön egyediségünket megfelelően kifejezésre tudjuk juttatni a világban. Tanuljunk meg határozottan és bátran nemet mondani. Ha szükség van rá, fejezzük ki agressziónkat is – „mentsük az irhánkat”, de ne meneküléssel, hanem szembeszállással. „Ha így cselekszünk - a mandulagyulladásra, mint e feladatunkra szóló felhívásra - nem lesz többé szükségünk.”
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
- kineziológus
- yumeiho masszőr
- Bach virágterapeuta