Reflexológia
A reflexológia világszerte elterjedt és elismert természetgyógyászati módszer. Nagy sikerét a módszer rendkívüli hatékonyságának köszönheti. A terápia az egész szervezetre hatással van, emellett nincs káros mellékhatása. Szinte bármikor, bárhol alkalmazható, kortól és nemtől függetlenül.
A reflexzóna masszázs serkenti a vér- és nyirokkeringést, amely a test öntisztulási képességét megtöbbszörözi. Erősíti az immunrendszerünket, ezáltal az öngyógyító folyamatokat beindítja. Testi-lelki feszültségeinket oldja, relaxál és kellemes érzetet ad.
Hatását a talp reflexzónái és azok agyi- és szervi kapcsolatán keresztül fejti ki. 1976-ban az Universitat Baltimorban Dr. Amassian kimutatta, hogy a talpzónák reflexkapcsolatban vannak az agy projekciós területeivel, ez pedig a megfelelő belső szervvel. Így tehát a talpmasszázs közvetlenül az agyi projekciós területen vált ki reakciót. A lábzónák ingerlésének reflexhatásai nem idegi úton következnek be, a projekciós területek között nincsenek idegi összeköttetések. A reflexhatás a "harmadik szabályzó rendszeren", a meridián rendszeren keresztül történik. A meridiánok a testünkben lévő energia vezetékek.
A reflexológia kiválóan alkalmas a betegségek feltárására is, hiszen a legyengült szervek zónáiban, a bőrön és a szövetekben eltérés mutatkozik. Ilyenek lehetnek szemcseszerű rizsszemhez hasonló lerakódások, bőrkeményedések, hegek, lyukak, megnagyobbodások, amelyeket reflexológusunk tapasztaltságához mérten ki tud elemezni. A reflexológiai kezeléseket addig kell folytatni, ameddig a reflexzónában a bőrszövetek állapota normalizálódik, ezzel jelezvén a szerv működésének helyreállását. A kezeléseknek utóhatásai vannak, ami visszajelzést adhat számunkra. Ilyenek lehetnek pattanások, kiütések, bűzös vizelet, nátha, amely a tisztulási folyamatokat jelzi. Régebbi gyulladásaink belobbanhatnak, lázasak lehetünk. Ilyenkor nagyon fontos, hogy sok folyadékot igyunk.
A vizelet útján rengeteg méreganyag távozhat, ha megadjuk rá a lehetőséget! A reflexológia komoly sikereket ér el betegségek teljes megszüntetésében, a megelőzésben, az egészség folyamatos fenntartásában egyaránt!
Talpcsakramasszázs
A reflexológia, mint alternatív gyógyterápia nemcsak a test gyógyulását célozza meg, hanem bepillantást nyújt a lélek mélységeibe is. A betegség ugyanis mindig egy lelki diszharmónia testi megnyilvánulása, ami a finomszövetek szintjén megfogható. Ezekhez a területekhez juthatunk el a hét csakrán keresztül, ami a hindu bölcselet szerint az életenergiák forrását jelentik. A talpcsakramasszázs ideális módszer pszichoszomatikus, központi idegrendszeri, vegetatív idegrendszeri és krónikussá vált betegségeknél, ahol az orvostudomány csődöt mond. Ez a masszázs felhasználja a csakrákhoz tartozó színek, ásványok és illóolajok gyógyerejét. A kezelés közben a terapeuta csakráinkra helyezi a megfelelő ásványokat, melyek harmonizálják a működését. Illóolajokat csepegtet és színeket használ a csakrák aktivizálására. Az egész terápia nagyon kellemes, nyugtató hatású, ajánljuk mindenkinek, akinek szüksége van rá és azoknak is, akik csak kényeztetni szeretnék magukat. Gyakran előfordul, hogy a talpcsakramasszázs alatt elalszik a páciens, ami mélyen relaxáló hatásának köszönhető és a kezelés végén új emberként ébredhet.
A reflexológia történeti áttekintése
A legkorábbi adat Kr. e. 2330-ból származnak. Saqqara-ban Ankhmabor sírkamrájában látható egy falfestmény, mely láb- és kéz reflexológia alkalmazását ábrázolja. Benvenuto Cellini 1500-1571 fájdalmait kéz- és lábmasszázzsal szünteti meg. Sebastian Kneipp atya 1897-ben mondta ki elsőnek, hogy a mezítlábon járás szinte lehúzza az anyagcsere folytán felszabadult salakanyagokat, és a talpon keresztül elvezeti azokat. F. és W Huneke injekciós kezelések alkalmával észlelte a jelenséget, és elsőnek írta le 1841-ben.
Dr.William H Fitzgerald élettanász és fül-orr-gégész megfigyelései az ősi indián gyógyítók tevékenységéből indultak ki. Sok indián törzs ősidők óta ismer olyan gyógymódokat, amelyek a betegséget a talp masszírozásán keresztül szünteti meg. Edwin F Bowers-el közösen 1917-ben megjelent munkájuk, a "Zone Therapy" új módszerekkel gazdagította ismereteinket. A láb reflexológia elméletét Dr. Joe Shelby Riley dolgozta ki 1930-ban. Az Eunice Ingham a Fitzgerald-féle testzónákat a talpra is kiterjesztette, és 1938-ban bemutatta a láb reflexzóna masszázst, mint diagnosztikai és terápiás módszert. Dr. Amassian kimutatta, hogy a talp reflexzónái összeköttetésben vannak az agy projekciós területeivel, az pedig a megfelelő szervvel. Népszerűsítése olyan nevekhez fűződik, mint Hanne Marquart a volt NSZK-ban, és Hedi Masafret Svájcban. Hazánkban a reflexológia bevezetésében úttörő munkát Dr. Palágyi Jolanda végzett.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
Oktatás
- családállítás
- yumeiho masszőr
- kineziológus