Prosztatabántalmak
A prosztata (dülmirigy) a férfi húgycső egy részét körbevevő, gesztenye nagyságú szerv, ami közvetlenül a húgyhólyag alatt található. A prosztata olyan váladékot termel, ami az ondósejtek mozgékonyságát biztosítja. Az egyén 50-es éveinek környékén gyakran fordul elő a prosztataszövet jóindulatú megnagyobbodása. Ez a prosztata-megnagyobbodás (prosztata-hiperlázia) fokozott nyomást fejt ki a húgycsőre vagy közvetlenül a hólyagra.
Tünetek:
A betegség három stádiumát különböztetjük meg:
- gyakori vizelési inger, főleg éjszakánként.
- elgyengülő sugarú vizelés. Ekkor már nem lehetséges a húgyhólyag teljes mértékű kiürítése (maradékvizelet képződés). A vizelet pangása kedvez a hólyagfertőzéseknek (húgyhólyaggyulladás), ezenkívül hosszabb idő elteltével a vesék is károsodhatnak.
- Teljes mértékű vizeletvisszatartás, gyakran fájdalommal együtt, mely mellett előfordulhat a hólyagból való állandó csepegés (orvosi kifejezéssel vizelet-inkontinencia).
Ugyanezeket a panaszokat prosztatarák is kiválthatja.
Kiváltó okok:
Nem ismertek, valószínűleg szerepet játszik az androgének (férfi sexhormonok) csökkent termelődése.
Mit tehet Ön:
- Mozogjon, ne üljön túl sokáig!
- Igyon keveset, főleg alkoholból!
- Gyakran pisiljen! A vizelési ingert soha ne nyomja el, hogy a hólyag ne legyen túltelített!
- Gondoskodjon a rendszeres székelésről, hogy ezáltal elkerülje a hólyagra és a húgyutakra nehezedő esetleges nyomást!
- Alkalomszerűen vegyen meleg ülőfürdőt!
- A növényi eredetű készítmények, főleg a sitosterin, a tökmag vagy a csalángyökér tartalmúak átmeneti jelleggel enyhíthetik a panaszokat.
Mikor forduljon orvoshoz?
- 45 éves kortól rendszeresen járjon szűrővizsgálatokra, hogy így az esetleg még panaszokat nem okozó tumor már korai stádiumban felismerhető legyen,
- mihelyst az első vizelési panaszok fellépnek.
Forrás - egeszsegkalauz.hu
Prosztatabántalmak: belső szorongás jele, képtelen vagyok megtenni azt, amit akarok, többé nem tudom „megállni a helyemet”. Fel kell hagynom azzal, hogy elvárásoknak akarjak eleget tenni
Tünetei
Az egyik leggyakrabban előforduló betegségek a férfiaknál a prosztatabántalmak. Ezek közül is a leggyakoribb a prostatitis - prosztatagyulladás. A betegség oka itt is lelki eredetű, de kiváltója többnyire baktérium és vírusok fertőzések. „A betegség tünetei a hőemelkedés, gáttájéki, elsősorban vizeléskor jelentkező panaszok, többnyire éjszaka fellépő fokozott vizelési inger, néha gennyes folyás. A prosztata megnagyobbodik, s nyomásra fájdalmasan érzékeny.”
A prosztatabántalmak lelki háttere
A prosztata betegségek kialakulásánál fontos szerepet játszanak a lelki tényezők, a foglalkozási vagy családi jellegű stresszhatások feloldatlansága. Fiatal férfiaknál általában a szexuális magatartással kapcsolatos problémakör miatt alakul ki a betegség. Idős embereknél gyakran jelentkezik a betegség házastársuk elvesztése után. Megfigyelhető tehát, hogy általában egy feldolgozatlan lelki konfliktus következményeként jelenik meg a betegség.
„A prosztatabántalmak tehát egyfajta belső nyomást jeleznek, mely a vesékkel (partnerkapcsolattal) is összefüggést mutat, vagy éppen onnan ered. Többnyire csupán időskorban jelentkeznek, midőn a férfinak az a szubjektív benyomása támad, hogy „nem képes többé megállni a helyét". Képtelen többé megtenni azt, amit szeretne - s nem csupán szexuális téren.”
Amit tennünk kell
A megoldás nem az, ha továbbra is megpróbálunk megfelelni az önmagunk és környezetünk által meghatározott férfiszerepnek. Fel kell hagynunk azzal, hogy a gondolatainkban megalkotott férfiszerep feladatait próbáljuk teljesíteni! A megoldás ennél sokkal egyszerűbb. Ha az ember megváltoztatná elképzeléseit és azt akarná tenni, amire képes akkor ettől a belső konfliktustól egyszer és mindenkorra megszabadulna. A fejben alkotott merev elképzeléseink a világban betöltött szerepünkről gyakran önnön énünktől távolít el minket. El kell oszlatnunk azt a félelmünket, hogy többé nem vagyunk olyan vonzóak, mint korábban, hogy kifejezésre juttassuk azt, akik valójában vagyunk. „Nem arról van szó, hogy idegen elvárásoknak - legyen az akár a sajátunk - eleget tegyünk, hanem arról, hogy olyanok akarjunk lenni, amilyenek vagyunk. Lehetőségünk van arra, hogy ki-ki önnön javára döntsön, ne különféle követelményeket teljesítsen (a partnerét, gyermekeiét vagy a társadalomét), hanem önmagát tekintse mércének és a saját útját járja.”
Ha a beteg képes ezt megvalósítani, akkor az önmaga által létrehozott belső nyomás is felenged, és vele együtt eltűnik „külső lenyomata”, a prosztatabántalom is.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
- családállítás
- yumeiho masszőr
- asztrológus