Gyógymasszázs
A gyógymasszázs egy általában orvosi utasításra végzett gyógyító jellegű masszázs. Alapja a svédmasszázs, ezért a nyugati típusú masszázs irányzatok közé tartozik. A gyógymasszázs a problémás, nem teljes értékűen működő testrészekre koncentrál. A kezelések időtartama és gyakorisága a panaszok erősségétől függ!
A gyógymasszázs a panaszok enyhítése mellett ellazítja az izmokat, serkenti az anyagcserét és a vérkeringést, az immunrendszer működésére is kedvező hatással van. Az idegvégződésekre gyakorolt pozitív hatása által gátolja fájdalomingerek agyba jutását. A speciális testrészekre gyakorolt mechanikus ingerek fokozzák az agyban az endorfin termelést.
A gyógymasszázs az izmok ellazítása révén az egyik leghatékonyabb stresszoldó kezelés, ezért alkalmas a stresszből eredő fejfájás és az alvászavarok kezelésére is. Izomgörcsök, húzódásos panaszok, váll, nyak és hátfájás esetén rendkívül hatékonyan alkalmazható masszázs. Az ülőmunkából eredő és egyéb ortopéd problémák esetén előszeretettel ajánlják a szakorvosok. Leginkább azok élvezhetik ezeket az előnyöket, akik erős fizikai vagy szellemi megterhelésnek vannak kitéve huzamosabb időn keresztül.
A gyógymasszázs a svédmasszázsból ismert fogásokat alkalmazza: simítás, dörzsölés, gyúrás és vibráció. A simítást a páciens bemelegítésére használják és csak később térnek át a mélyebb fogásokra. A dörzsölés már erősebb fogás, hatására fokozódik a vérkeringés, az izmok, inak megnyúlnak és felszívódnak az izületi lerakódások. A gyúrás az izmokra történő ráhatás. Függetlenül attól, hogy az izmok túl feszesek vagy túl lazák, a gyúrás kiegyensúlyozó hatással van az izomtónusra. A gyógymasszázs hatására oldódnak a stressz okozta izomfeszültségek, ami pozitívan befolyásolja egész szervezet működését.
A gyógymasszázs általános szabályai közé tartozik, hogy a gyógymasszőr nem kelthet kellemetlen érzést, a fájdalmas gócpontoknál csak felszíni masszázst alkalmaznak. A páciensek mindig kényelmesen laza izomzattal helyezkednek el a kezelőágyon, és a gyógymasszőr mindig a nyirokcsomók irányába végzi mozdulatait.
A gyógymasszázs mellékhatásoktól mentes, nem lehet túladagolni és minden emberre pozitív hatással van. Azonban a gyógymasszázs nem helyettesíti az orvost és nem minden esetben elegendő, mint bázis terápia. Leggyakrabban kiegészítő kezelésként alkalmazzák. Ha gyógymasszázsra van szükségünk, akkor általában az orvos szokott javasolni szakembert, de ha magunk keresünk gyógymasszőrt, akkor ügyeljünk arra, hogy képzett, leinformálható szakembert válasszunk, mert a terápia hatékonysága függ a személy profizmusától is!
Szólj hozzá a gyógymasszázs fórumon! Kattints ide!
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
Oktatás
- yumeiho masszőr
- Bach virágterapeuta
- asztrológus