Szürkületi vakság
A farkasvakság egy olyan szembetegség, ami látáscsökkenéssel jár. A beteg világos nappal, tökéletesen lát, viszont amikor sötétedik, vagy fél homály van, vagy egy rosszul megvilágított helyiségben tartózkodik nagyon gyenge a látása. Éjszaka, pedig nagyfokú látásromlás tapasztalható. Ennek az oka, hogy a látóidegsejtek vagy más néven pálcikasejtek elpusztultak és a szem nem képes hírtelen alkalmazkodni a fény után a sötétséghez. A pálcikasejtek az A- vitaminhiánya miatt pusztulnak el, ami nélkülözhetetlen az éjszakai alváshoz. A-vitamin- hiány abban az estben is felléphet, amikor megnő az A-vitamin szükséglet bizonyos betegségek esetén vagy valamilyen fertőzéskor is. Lehetséges örökletes betegség miatt is, amit a szemideg hártyagyulladása okoz. Farkasvakság előfordulhat még nagyfokú rövidlátás esetén is, vagy a látóidegek sorvadásakor, de a retina elváltozások esetén is gyakori.
JÓ TUDNI! A-vitaminhiányt válthat ki az is, ha valaki túlzottan sokat ül a tv előtt, ugyan is olyankor hússzor több vitaminra van szüksége a szemnek, mint egyéb esetben. DE a tél vége felé szintén. A -vitaminhiányos állapot lép fel, és emiatt tavasszal gyakori a szürkületi vakság jelensége. Télen sokkal nagyobb az A-vitamin szükséglet, mint tavasszal, és ha kevés vitamin viszünk be a szervezetbe nem képes fedezni a szükségletet.
Alapos kivizsgálást követően lehet csak megállapítani a farkasvakság okait. Legtöbb esetben speciális kezelések hatására az éjszakai látást vissza lehet hozni, megfelelő szer adásával az A -vitaminhiányt pótolni lehet. Viszont az örökletes farkasvakság nem gyógyítható. Ezért az ilyen betegeknek sötétedéskor és különösen éjszaka nagyon kell vigyázniuk.
FONTOS! Mivel az A -vitamin zsírban oldódó vitamin így magas adag esetén és hosszú ideig nem szabad szedni, mert nem ürül ki a szervezetből, és mérgezést okozhat. Ezek a vitaminok receptkötelesek éppen ezért.
TIPP: Célszerűbb béta karotin szedése, ugyanis a szervezet képes belőle A vitamint előállítani mivel vízben oldód vitamin így nem okoz mérgezést, nincsenek mellékhatásai, mert gyorsan kiürül a szervezetből.
Szürkületi vakság: felhívás látásmódom megváltoztatására, nyitott szemmel kell járnom a világban, más megvilágításban kell szemlélnem a dolgokat
A szürkületi vakságban szenvedő emberek látása a sötétedés idején vagy sötétebb fényviszonyok mellett meggyengül. Ez a betegség általában nem veszélyes, de ha valaki autót vezet, vagy más tevékenységet végez, amihez a látására támaszkodik, akkor bizony komoly problémák okozója is lehet.
„A szürkületi vakságban szenvedőnek fel kellene tennie a kérdést, hol és mikor nincs abban a helyzetben, hogy „más fényben legyen képes látni" a dolgokat. Aki nézeteit kizárólag egyetlen látásmódra alapozza, aki nincs abban a helyzetben, hogy a változó körülményekhez (éjszaka) alkalmazkodjék, az szürkületi vakságban fog szenvedni.”
Ezek az emberek a szürkület idején nem tudnak különbséget tenni olyan ingerek között, amelyeknél csak kevés eltérés van. Ennek a zavarnak a jelenléte azonban arra is utal, hogy a beteg hajlamos egy adott fényben vizsgálni olyan dolgokat, amelyek árnyaltabb megközelítést kívánnak. Gyakran vesz egy kalap alá olyan dolgokat, amelyek részleteiben jelentősen eltérnek egymástól.
Az illetőnek toleranciára és objektivitásra kellene törekednie, s nem szabadna egy korábban kialakult véleményéhez oly görcsösen ragaszkodnia. A szürkületi vakság arra szólít, hogy az egyén változtasson a látásmódján és nézzen szembe a sötétséggel is. A betegnek meg kell tanulnia, hogy a szeme a világ minden dolgára nyitott legyen. Hajlandónak kell lennie a valóság minden részletével való szembesülésre.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
- grafológus
- asztrológus
- kineziológus