Yumeiho masszázs
A yumeiho (teljes japán nevén: kotsuban yumeiho) a keleti masszázstechnikák egyike, hazánkban 1990 óta ismert. A yumeiho olyan komplex, izületstimuláló és energetikai elemeket is tartalmazó egésztesti-gyúrás, amelynek célja a test szimmetriájának és ezzel harmonikus működésének fenntartása vagy visszaállítása.
A yumeiho mai formájának megalkotója prof. Saionji Masayuki, aki ezt a technikát megelőzésre és gyógyításra egyaránt használta. A yumeiho masszázs célja, hogy az aszimmetrikus és emiatt diszharmonikus emberi testet ismét szimmetrizáljuk, ezáltal az öngyógyító erőket aktivizáljuk, és a betegségeket megelőzzük, illetve a már kialakult kórképek gyógyulását elősegítsük.
Alkalmazási területét tekintve a yumeiho széles körű, eredetileg a shaolini harcművészek testi-lelki teljesítőképességének fokozására használták, ma már az eredeti funkció mellett mozgásszervi és belszervi betegségek kezelésére alkalmazzuk. Mivel a szervezet harmonizálását és az öngyógyító kapacitás fokozását célozza, nemcsak kiegészítő, hanem bázisterápiának is alkalmas.
A yumeiho masszázs kivitelezése ruhában (vékony, pamut pizsamaszerű öltözet) történik, kezelőhely egy padlóra terített tatami. A technika erősen kötött: nemcsak a fogások pontos kivitelezése követelmény, hanem azok sorrendje is meghatározott. A yumeiho fogások pontos kivitelezése alapvető fontosságú, a technikától semmilyen eltérés nem megengedett.
A gyúrást a meridián pályákon kifelé haladva végezzük a végtagok irányába. Ez a speciális nyomó-gyúró-söprő mozdulat segít a test izmainak nyújtásában, lazításában, energiáinak kitisztításában és szabad áramlásának biztosításában. Az izületek kimozgatása megszünteti az izmok kötöttsége miatt létrejött izületi blokkolódásokat. Tekintve, hogy a yumeiho célja a test harmonizálása, az alkalmazás módja, vagy a fogások nem függenek az adott betegségtől. Hogy mikor mit kezelünk, azt a testsúlyközpont-elmélet alapján a páciens adott statikai állapota határozza meg.
Testsúlyközpont eltolódás elmélete
Masayuki professzor tapasztalatai alapján az emberek 99,9%-ának veleszületetten kimozdult az egyik oldalon a csípőcsontja a keresztcsonthoz képest. A kialakult csípőcsont elmozdulásnak - a kialakulás okától függetlenül - jól körülírható következményei vannak. Ezek egy része elsősorban a támasztó- és mozgatórendszer, tehát a csontok, izületek, izmok funkcionális eltérését, zavarát eredményezi. Másrészt különböző mechanizmusok által a belső szerveink területén is elváltozásokat okozhat. Ezek a funkcionális elváltozások a medence anatómiájából következően a kóros oldali alsó végtag relatív rövidülését is okozzák. Lábaink ezért eltérő hosszúságúaknak látszanak ugyan, de ez nem azt jelenti, hogy a csontjaink hosszúságában eltérés lenne. Az asszimetria miatt a kétoldali izomterhelés nem egyenlően oszlik el a két alsóvégtagon. Az állandó kompenzáció miatt túlműködtetett izmoknak egész sor egészségkárosító hatása van, amire itt most nem térünk ki.
Masayuki professzor szerint, ha egy ember teste szimmetrikus, izmai-kötőszövetei lazák, akkor az egész test vér- és energiakeringése tökéletes, így egyszerűn képtelen komolyabb betegséget kapni. A yumeiho masszázsban megkeressük az energiablokkok alapvető okait, amit a test asszimetriájában, és ezt követőn funkciózavarában látunk.
A yumeiho technikája, alapfogásai a Shaolinból származnak. Ezek a kolostorok voltak Kínában a buddhizmus bölcsői, és innen indult gyakorlatilag az összes harcművészet. Hogy több száz éve pontosan milyen technikát használtak, azt nem tudjuk, de az biztos, hogy a két világháború között a harcművészek már az általunk is használt fogásrendszert alkalmazták.
A yumeiho masszázs ellenjavallatai:
- előrehaladott rákos megbetegedés
- fertőző betegségek
- súlyos fokú csontritkulás
- lázas állapot
- heveny belszervi vagy bőrbetegség
- kiugró vérnyomás
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
Oktatás
- Bach virágterapeuta
- grafológus
- családállítás