Íriszdiagnosztika
Az íriszdiagnosztika a szem szivárványhártyája alapján állít fel diagnózist. A diagnózis azonban nem is a legjobb szó rá, inkább egy képet kapunk, egy térképet, mely alapján megállapításokra juthatunk testünk és lelkünk állapotával kapcsolatban. Ez a szivárványhártya (írisz) határozza meg a szemünk színét. Az íriszdiagnosztikát viszonylag nem régóta, mindössze néhány évtizede alkalmazzák.
Az írisz az emberi szervezet legérzékenyebb része. Ezért az örökletes tényezők, belső szervi megbetegedések, toxikus anyagok, stressz helyzetek különböző nyomokat, jeleket hagynak rajta. Az íriszdiagnoszta egy különleges műszer, a sztereómikroszkóp segítségével e nyomok vizsgálata alapján következtetni tud a szervezetünk állapotára.
Az íriszdiagnosztikai vizsgálat a következő elven alapul. A belső szerveink és a szivárványhártyánk minden egyes része kapcsolatban állnak egymással. Tapasztalati úton, különböző betegségekben szenvedő embereken végzett vizsgálatok alapján határozták meg, hogy az írisz egyes részei melyik szervünkkel kapcsolatosak. Ha a szivárványhártyánkon valamelyik szervünk zónájában lakunák (gödröcskék), pigment-foltok (sötétebb színű felületek) vagy más jelek vannak, amelyek eltérnek a hártyánk többi részétől, akkor ebből azt a következtetést vonjuk le, hogy az adott belső szervünkben valami nincs rendben.
Lelkes kutatók hatalmas statisztikai anyagon végzett számításokkal meghatározták, milyen jeleknek felelnek meg a gyulladás, a fekély, a vérkeringési rendellenességek és mely jelkombinációk utalnak leggyakrabban rákbetegségekre. Azonban az íriszdiagnosztika eredményeivel óvatosan kell bánnunk, ugyanis a betegségek távolról sem mindig hagynak nyomot a szivárványhártyánkon. Példaként említhetjük az agyvérzésben megbénult ember íriszén található „agyzónát”, ami akár olyan tiszta is lehet, mint egy makkegészséges emberé, vagy a hosszú évek óta dohányzó „tüdőzónája”. Jól kivehetőek a gerinc, gyomor, szív, petefészek és prosztata megbetegedései, de nehezen látszanak meg a cukorbetegség, asztma és a reuma jelei s ami a legfontosabb, íriszdiagnosztikával nem lehet megállapítani a rosszindulatú daganatok meglétét vagy hiányát. Az íriszdiagnosztikai vizsgálattal néha olyan betegségeket is ki lehet mutatni, amelyek szokványos módszerekkel nem észlelhetők, illetve tünetmentesen zajlanak le. Néha azt is megtudhatjuk, milyen kihatással vannak jelenlegi egészségi állapotunkra korábban elszenvedett betegségeink, genetikailag mire vagyunk fogékonyak, azaz milyen betegségektől kell a jövőben óvakodnunk, illetve hogyan kerülhetjük el őket. Az íriszdiagnosztika képes kimutatni, hatnak-e szervezetünkre a stresszhelyzetek, a toxikus anyagok vagy a szedett gyógyszerek, egyáltalán szükséges-e gyógyszert szednünk vagy jobb, ha természetes módszerekhez fordulunk.
Az íriszdiagnosztika egy rendkívül bonyolult tudományág, ami jó szakembert igényel. A jó szakembernek, íridológusnak fejlett, absztrakt gondolkodással kell rendelkeznie, és szükséges számára rendszeres szaktanfolyamokkal képezni magát. A sztereómikroszkóp lencséjében látható kép értelmezéséhez meg kell látnia az összefüggéseket a lehetséges átfedéseket, hogy pontos diagnózis készüljön. Mindehhez nagy gyakorlatra és precíz megfigyelésre van szükség.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
Oktatás
- asztrológus
- Bach virágterapeuta
- családállítás