Terhességi panaszok
A terhesség vagy áldott állapot minden fiatal nő életében örömteli változást hoz. Átélni az anyaság boldogságát a legcsodálatosabb érzés. A terhesség azonban nagyon igénybe veszi mind testileg, mind lelkileg a jövendő anyukát. Fontos, hogy a kismama a várandóság ideje alatt békés, nyugodt, kiegyensúlyozott életet éljen, kellő figyelmet és szeretetet kapjon a párjától. Ugyanis, ha a fiatal nő a terhességet boldogan örömteli eseményként éli meg, nyugodt szívvel tudja átadni magát a gyermekvárás örömének. Ha boldogtalan, szorong és gondterhelt, nyomot hagy a babában is. Mindez függ a személyes élethelyzettől és attól, milyen a terhesség lefolyása. Fontos szerepet játszik ebben, hogy milyen a hozzáállás a terhességhez, és mennyire változik meg a test.
Terhességi panaszok tünetei
- Elsősorban a terhesség első szakaszában gyakori hányinger, hányás, amit a hirtelen kialakuló hormonváltozás okoz
- Hangulati változások, idegesség, szorongás, félelmek
- A lábak duzzadttá válnak a terhesség utolsó szakaszában, mert a szervezet vizet tart vissza
- A terhesség előrehaladásával, mikor a baba már növekszik, gyakran jelentkezik hátfájás
- Puffadás, székrekedés, aranyeres csomók kialakulása
- Visszerek megduzzadása alsó végtagon
- Gyakori a vashiányos vérszegénység kialakulása
- Terhességi csíkok megjelenése a hasfalon, combokon és fenéken
- Gyomorpanaszok, gyomorégés
- Lábikragörcs
- Orrfolyás
- Vizelési inger
- Izzadékonyság, fáradtság
- Hajhullás
Esetleges komplikációk:
A felsorolt tünetek általában önmagukban nem okoznak komplikációt, ellenben, ha az édesanya egészségi állapota el van hanyagolva, a születendő gyermekre veszélyes lehet.
Mit tehet Ön terhességi panasz esetén?
- A terhesség korai szakaszában fellépő hányás könnyen elkerülhető, abban az esetben, ha ágyban fekve fogyasztja el a kismama a reggelijét és még utána sem kel fel egy ideig. Rendszeresen kell enni, kerülni a túl fűszeres ételeket.
- Orvosa engedélye nélkül semmiféle gyógyszert ne vegyen be, még vény nélkülit sem.
- Lábait naponta masszírozza, fáslizza és pózolja fel, így a lábdagadás elkerülhető. Speciális harisnyát kell hordani.
- Ha fáj a háta, oldalra kell feküdni egy hosszabb ideig. Kemény matrac is segít. Könnyű tornagyakorlatokat kell végezni naponta.
- Sokat mozogjon, sétáljon friss levegőn és próbáljon relaxálni.
- Ha hajlamos a visszerek kialakulására, ne üljön és ne álljon hosszú ideig
Mit tehet az orvos terhességi panasz esetén?
Orvosa ritkán ír fel gyógyszert, leginkább a vas és vitamin készítményeket rendelik. Ilyen a magzatvédő vitamin, ami nagyon fontos a megszülető gyermek egészsége érdekében. Felvilágosítást, tanácsokat ad a tünetek megjelenésekor, hogy lehet a panaszokat enyhíteni.
A terhességi panaszok lelki okai: félelem a változástól és következményeitől, ragaszkodás a régihez és megbízhatóhoz, a készség hiánya, hogy létünk új tartományába belépjünk
"Aki terhessége során fokozott mértékű testi jellegű betegségi tünetekre panaszkodik, mint például rosszullétre vagy hányásra, az belsőleg szembefordult új, szokatlan helyzetével. Az említett szimptómák a születendő gyermek öntudatlan elutasítására utalnak, még olyan esetekben is, ha az anya energikusan tiltakoznék e "szemrehányás" ellen."
A terhességgel összefüggő fizikai-lelki átállás belső viaskodásokat eredményez. A szervezetünk hormonrendszere megváltozik és a karcsú termetű nőknél a test gömbölyödni, nőiesedni kezd. Ezek a lányok nem tudnak mit kezdeni nőiségük szemmel látható megnyilvánulásával. Az anyai házias és gondoskodó szerepre való váltás is okozhat tüneteket. Problémák, veszekedések adódhatnak a gyermek apjával, amit gyakran az a félelem táplál, hogy, később esetleg egyedül kell felnevelnie az anyának a gyermekét.
Amit tenni kell terhességi panaszok esetén
"A terhességi panaszok tehát arra utalnak, hogy a terhességből adódó változásokkal és azok következményeivel még nem vagyok megnyugtatóan tisztában. Ragaszkodom az ismerthez, görcsösen belekapaszkodok a régibe, nem állok készen arra, hogy az újat kifejezésre juttassam, hogy létem új területére be merjek lépni. A terhesség azonban, akár akarom, akár nem, rákényszerít az újjal való szembenézésre, hiszen nem élhetek úgy tovább, mint eddig. A nőből anya lesz, a partnerkapcsolat családdá fejlődik."
A terhességi panaszokat felfoghatjuk egyfajta felszólításnak is, hogy önmagunknak is ujjá kell születnünk. Forduljunk saját belső bölcsességünkhöz, és ne akarjunk mindent értelem szintjén értékelni és elrendezni. A gyermekvállalással életünk folyamatos változásnak indul, és sok dolgot fel kell adnunk, kivéve önmagunkat. A terhesség esélyt ad arra, hogy lényünk egy újabb vonatkozásban éljük meg. Amennyiben valóban készen állunk és feltétlen igent mondunk a gyermekvállalásra, a tünetek megszűnnek.
Kapcsolódó
Hírek
- Epebántalmak megelőzése, kezelése gyógynövényekkel
- Az ínhüvelygyulladás gyógyítása
- Mondd a számod, elárulom, ki vagy! - Numerológia
- 5 ok, amikor a szeretkezés lehetetlen
- Hogyan tudták őseink elkerülni a rákot?
- Monogram-numerológia - a kezdőbetűk jelentősége
- Fáj a kezem... - Az ínhüvelygyulladás oka és kezelése
- családállítás
- Bach virágterapeuta
- asztrológus