Bemutatkozás
A filoterápia egy olyan életvezetési tanácsadás serdülők és felnőttek részére, amely a gondolkodási struktúra megváltoztatását célozza meg.
Gondolkodásmódunk alapjaiban határozza meg a mindennapi életünket: azt, hogy egy adott szituációban miként viselkedjünk, milyen érzelmek támadnak fel bennünk. (Ezért lehetséges például, hogy ami az egyik ember számára fenyegető stresszhelyzet, azt a másik érdekes kihívásként éli meg.) Ebből kifolyólag mindannyian az ellentmondás-mentességre törekszünk. Ezt különböző mértékben valósíthatjuk meg, noha a teljes összhang sosem elérhető. Az önmagunkkal való konfrontáció bizonytalanságot, zavart szül. A filoterápia célja a fogalmi ellentmondások feltárása, tisztázása, feloldása, s ezáltal a diszharmónia megszüntetése.
A filoterápia nem minősül pszichológiai szaktanácsadásnak.
A filoterápia, mint módszer
A filoterápia módszertani gyökerei egészen a Kr. e. 4. századig nyúlnak vissza. Az ókori Hellászban az ifjak nevelésének fontos részét képezték a filozofikus eszmék továbbadása. A filozófia ekkor még nem az elvont tanok „poros könyvtár-tudománya” volt, épp ellenkezőleg, mint „beszélgető-tudomány” jelent meg a hétköznapokban. Séta közben, egymással diskurálva törekedtek önmaguk és a világ mind pontosabb megértésére és az igazság keresésére. S épp ez a párbeszéd alkotja a filoterápia központi elemét. Eme jellegzetességénél fogva hasonlatosnak tűnhet két jól ismert területhez.
A pszichológiától az különíti el, hogy a klienssel, mint egyénnel vagyunk képesek foglalkozni. Nem egy „átlagos” ember tulajdonságaihoz viszonyítunk, tesztek kitöltése
Szakterületek
Kezelt betegségek
- Pszichés betegségek
Tanfolyamok
- Magyar Filoterápia Alapítvány még nem töltött fel egyetlen tanfolyamot sem.
Akciók
- Magyar Filoterápia Alapítvány még nem töltött fel egyetlen akciót sem.